(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-21107382-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

2. 2. 2016

Ostravský spolek Čisté nebe, které se věnuje osvětě a diskusi na téma ostravské ovzduší, pořádá v úterý 9. února od 18:00 přednášku a diskusi o fenoménu Smart Cities a jeho spojení s ovzduším a životním prostředím obecně. Akce se koná v rámci výstavy Tváří v tvář klimatu, která je k zhlédnutí v klubu Cooltour (Černá louka 3188, Ostrava), a je pořádána ve spolupráci s Velvyslanectvím Švédska. Po přednášce hostů bude následovat moderovaná diskuze.

Hosty jsou:

Vojtěch Lekeš (téma Smart Cities)

Architekt specializující se na urbanismus a trvale udržitelný rozvoj. Zaměřuje se zejména na projektování ekologických měst a jejich uvedení do praxe. Vystudoval architekturu na univerzitě v Göteborgu, poté dalších téměř pět let žil ve Stockholmu, kde působil v jedné z největších architektonických firem ve Švédsku. Zkušenosti, které během praxe získal, se nyní snaží uplatnit i v České republice.

Jan Nezhyba (téma ovzduší)

Bývalý člen sdružení Arnika. Pracuje jako poradce neziskových organizací se zaměřením na kontaminace životního prostředí, zabývá se zejména ovzduším a odpady. V MSK se zabýval spalovnou KIC, v ČR sestavoval žebříčky největších znečišťovatelů.

Do diskuze dále přijali pozvání:

Mgr. Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora statutárního města Ostravy a vedoucí odboru životního prostředí.
Milan Chromík, MSc., člen expertního týmu pro energetiku a klimatickou změnu Svazu průmyslu a dopravy České republiky.

Diskusi moderuje Ladislav Vrchovský (SZ).
icon_fbUdálost na facebooku