(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-21107382-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

19. 7. 2017

Volby do Poslanecké sněmovny, které proběhnou v pátek a sobotu 20. a 21. října 2017 a Zelení v těchto volbách již představili zajímavé osobnosti. Také letos nabízejí Zelení účast ve volebních komisích v Ostravě. Je totiž důležité, aby na zákonný průběh voleb dohlédli i sami občané.

Okrsková volební komise se dohlíží nad řádným průběhem voleb v daném volebním okrsku. Dbá tedy o pořádek ve volební místnosti, zajišťuje hlasování a dohlíží na jeho průběh. Následně po ukončení hlasování sčítá hlasy a zpracovává volební dokumentaci. Představuje tak tedy základní kontrolu každých voleb, která může hned na počátku rozlišit chyby nebo dokonce snad ovlivnit demokratické volby.

Členem okrskové volební komise může být státní občan České republiky, který v den složení slibu dosáhl věku nejméně 18 let a není kandidátem pro volby do Parlamentu České republiky. Není však podmínkou mít trvalé bydliště v obci, kde komise zasedá.

Máte-li zájem o členství v okrskové volební komisi za Stranu zelených, vyplňte prosím následující formulář. Následně Vás v druhé polovině září či na počátku října kontaktuje již přímo obec s pozvánkou na úvodní jednání volební komise, kde podepíšete slib a obdržíte průkaz člena/členky volební komise. Registrace na webu je možná do 1. 9. 2017.