(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-21107382-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

23. 5. 2020

Také letos se můžete se Zelenými zúčastnit voleb ve volební komisi na Ostravsku a dohlédnout s námi na regulérnost voleb. Volby do zastupitelstva Moravskoslezského kraje se uskuteční ve dnech, pátek 2. a sobotu 3. října 2020.

Rovněž budou v některých okrscích probíhat volby do třetiny Senátu (obvod Ostrava – Čavisov, Darkovice, Děhylov, Dobroslavice, Dolní Lhota, Hať, Hlučín, Horní Lhota, Kozmice, Ludgeřovice, Markvartovice, Šilheřovice, Velká Polom, Vřesina, městské části Krásné Pole, Martinov, Plesná, Poruba, Pustkovec, Svinov, Třebovice; obvod Karviná – Albrechtice, Dětmarovice, Doubrava, Horní Suchá, Karviná, Orlová, Petrovice u Karviné, Stonava, Těrlicko; a také obvod Frýdek-Místek).

Okrsková volební komise se stará o řádný průběh voleb ve svém volebním okrsku. Dbá tedy o pořádek ve volební místnosti, zajišťuje hlasování a dozírá na jeho průběh, případně se vydává s volební urnou umožnit hlasování někomu, kdo není pohyblivý. Následně sčítá hlasy, vyhotovuje zápis o průběhu a výsledku hlasování a odevzdává dokumentaci. Představuje tak základní kontrolní jednotku každých voleb a bez jejího správného fungování může být právo volby ohroženo.

Pokud máte zájem být členkou/členem okrskové volební komise, kontaktujte nás zde vyplněním formuláře do 31. 7. 2020. Pokud bude zvolený okrsek obsazen, můžete být umístěni poblíž. Odměna za práci v komisi je stanovena na 1.800 Kč proč člena, 2.100 Kč pro místopředsedu a 2.200 Kč pro předsedu komise. V místě, kde se současně konají i volby do Senátu a proběhne 2. kolo voleb, se odměna zvyšuje.