(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-21107382-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

17. 11. 2020

Sedmnáctý listopad je pro nás svátkem svobody, kterou si nedokážeme představit bez odpovědnosti. Proto si Zelení dnešek připomínali nejen vzpomínáním na roky 1939 a 1989, které byly v naší historii tak důležité, ale nechyběli také na akcích, které se věnovaly důležitým problémům dneška.

V Praze na Kavčích horách se konala demonstrace na podporu nezávislosti České televize. Veřejnoprávní média jsou v současné době pod velkým tlakem zemanovské kliky a poukázat na to, že je zde mnoho lidí, kterým na jejich nezávislosti záleží, považujeme za velmi důležité.

Ve Valašském Meziříčí se zase sešli lidé, kteří jsou nespokojeni se stavem vyšetřování otrávení řeky Bečvy. Neschopnost odpovědných orgánů najít rychle viníka tak závažného činu vyvolává v lidech nedůvěru k fungování státu, čímž se mnozí vzpomínkami vrací do doby před rok 1989.

Starat se o víc než jen o sebe – o své okolí, o demokracii, o životní prostředí – to je pro nás největší odkaz historických událostí z let 1939 a 1989.

Pokud to vidíte stejně, přidejte se k nám: https://pridejtese.zeleni.cz/