(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-21107382-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

18. 6. 2020

Ostravští Zelení a Zelené podporují kandidaturu univerzitního pedagoga Mgr. Martina Tomáška, Ph.D. do Senátu Parlamentu ČR za obvod Ostrava-město

Martin Tomášek dlouhodobě spolupracuje s ostravským klubem Fiducia, je členem programové rady Centra PANT a okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu. Dlouhodobě sleduje stav životního prostředí nejen na Ostravsku a zajímá se o sociální otázky a vliv médií na jedince a společnost. Je členem zastupitelstva a místostarosta obvodu Poruba, kde má na starosti školství, mládež a vzdělávání a prevenci kriminality.

Martin Tomášek působí na Katedře české literatury a literární vědy Filozovické fakulty Ostravské univerzity. Spolu se Zelenými kandiduje také s podporou hnutí Senátor 21, v rámci jehož klubu působí i naši senátoři za Zelené. Navržen na kandidaturu byl stranou Piráti.

Volby do Senátu Parlamentu České republiky v roce 2020 jsou plánovány na říjen současně s krajskými volbami.  Volby proběhnou v pátek a v sobotu 2. a 3. října 2020. Martin Tomášek kandiduje za obvod č. 72 Ostrava-město. Volit do třetiny Senátu v rámci Ostravska můžete v obvodech Čavisov, Darkovice, Děhylov, Dobroslavice, Dolní Lhota, Hať, Hlučín, Horní Lhota, Kozmice, Ludgeřovice, Markvartovice, Šilheřovice, Velká Polom, Vřesina, městské části Krásné Pole, Martinov, Plesná, Poruba, Pustkovec, Svinov, Třebovice.

Máme za to, že nejen Poruba si zaslouží sečtělého a činorodého kandidáta, který ji bude v Senátu zastupovat!

 

Foto: Jaroslav Kocián, licence CC