(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-21107382-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

25. 1. 2021

Podpořte společně s námi petici „Ne rozšíření spalovny Nebezpečných odpadů v Ostravě“. Celá petice je k online podpisu dostupná zdePetici připravila Občanská iniciativa obyvatel Ostravy, jimž není lhostejná budoucnost jejich města. Zelení Ostrava se k této petici přidali.

Vyzýváme hejtmana Moravskoslezského kraje a zastupitelstvo Moravskoslezského kraje, aby podpořili stanovisko statutárního města Ostrava a zabránili rozšíření spalovny nebezpečných odpadů na území Ostravy.

Vyzýváme zástupce společnosti SUEZ, aby respektovala názor města a jeho občanů a upustila od záměru rozšířit spalovnu nebezpečných odpadů na území Ostravy.

Občané města Ostravy už na svém území mají největší spalovnu nebezpečných odpadů v České republice a podílí se tak na likvidaci těchto odpadů nejen z Ostravy ale i širokého okolí. Nechápeme, jaký jiný důvod kromě ekonomických zájmů společnosti SUEZ může ospravedlnit rozšíření spalovny o téměř ⅔ její stávající kapacity.

Zároveň dlouhodobě musí snášet působení znečištění ovzduší způsobené průmyslovou výrobou v Ostravě, v okolí Ostravy a v sousedním Polsku.
V takové situaci je zatěžování občanů Ostravy dalším zdrojem znečištění zcela nemyslitelné a krajně nemravné.

Podepsat petici můžete zde.